Labas, mano vardas Linas. Esu pasirengęs leistis su Tavim į kelionę šviesyn – išklausyti be vertinimo, padėti aiškiau suvokti kylančius jausmus ir patiriamus sunkumus, drauge ieškoti atsakymų, kaip su tuo būti.
Asmeninė kelionė. Į savo proto pažinimo, psichoterapijos lauką atkeliavau gerokai po 30-ies, jau su gyvenimiška ir profesine patirtimi. Iki tol dirbau pagal savo pirmąją profesiją (teisė, VU), o įgijęs antrąjį išsilavinimą (Vadovų magistrantūra, ISM) vadovavau už darbuotojų gerovę atsakingam HR padaliniui didelėje Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigoje.
Emocinio tvirtumo ir praktinių įgūdžių suteikusi penkerių metų savanoriavimo (emocinės paramos teikimo, o vėliau ir supervizavimo, mokymų vedimo) patirtis „Vaikų linijoje“ paskatino pasirinkti psichologo profesines studijas Vilniaus universitete: pajutau, kad pagalba žmonėms yra mano pašaukimas. Studijos gerokai praplėtė mano proto suvokimą apie žmogiškąjį „aš“ ir jo sluoksnius. Šį suvokimą tarsi ištrynė ir iš naujo perkrovė patirtys, leidžiančios susijungti su žmogiškosios egzistencijos esme – meditacijos praktikos (esu Kwan Um Zen tarptautinės mokyklos narys), pažintis su Eckhart Tolle mokymu. Jau studijuodamas psichologiją supratau, kad mane dominančiai sričiai (emocinės paramos teikimui, konsultavimui) vien akademinių žinių nepakanka, todėl pradėjau gilintis į psichoterapinio konsultavimo praktiką kaip ACT (Priėmimo ir įsipareigojimo terapijos) terapeutas – 2025 m. man buvo suteiktas ACT terapeuto sertifikatas, patvirtintas Britų psichologijos draugijos (BPS), akredituotas 1-o lygio ACT terapeutas.
Psichoterapinės kompetencijos ir konsultavimo stilius. Remiuosi trečios bangos Kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) krypties viena iš paradigmų – Priėmimo ir įsipareigojimo terapija (angl. Acceptance and Commitment therapy, ACT), kurios metodai orientuoti į psichologinio lankstumo, padedančio su meile ir atida priimti gyvenimo iššūkius, ugdymą. Tikiu ACT įkūrėjo Steve Hayes vizija, kad psichologinis lankstumas yra svarbiausias žmogaus bruožas, palengvinantis žmogiškąją kančią ir įgalinantis gyventi vertybėmis grįstą gyvenimą.
Man ypač svarbi atida šios akimirkos patyrimui, zen tradicijoje sutelpanti į vieną klausimą, užduodamą sau meditacijos metu: „Kas aš esu?“. Greta kitų metodų ir praktikų savo darbe integruoju Funkcinės analitinės psichoterapijos (angl. Functional Analytic Psychotherapy, FAP) technikas, kviečiančias išdrįsti pažvelgti gilyn į save ir augti saugiame terapiniame ryšyje, paliečiančiame tiek terapeuto, tiek kliento širdis. Domiuosi dialogiškumu santykyje, taip, kaip jį apibrėžia Martinas Buberis ir kiti geštalto krypties autoriai. Šiuo metu plečiu savo psichoterapinių įrankių arsenalą – studijuoju geštaltinę psichoterapiją institute "Dialogas".
Rūpinuosi savo darbo kokybe, todėl nuolat "aštrinu" save, kaip įrankį – asmeninėje terapijoje, supervizijose, intervizijose su "Šviesyn" komanda, dalyvauju įvairiuose mokymuose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2023 metų esu Kontekstinio elgesio mokslo asociacijos (angl. Association for Contextual Behavioral Science, ACBS), vienijančios įvairių krypčių elgesio terapijų praktikus, narys, periodiškai dalyvauju metinėse konferencijose (2023 m. – Nikosia, Kipras, 2024 m. – Buenos aires, Argentina).


Kam ir kuo galiu padėti? Mano durys atviros įvairių lytinių orientacijų bei lytinių tapatybių pilnamečiams asmenims. Susitinku ne su problema ar diagnoze, bet su žmogumi ir jo patyrimu: „Man nerūpi, iš ko gyveni – noriu žinoti, dėl ko tau skauda ir ar turi drąsos svajoti rasti tai, ko ilgisi širdis“ (Oriah Mountain Dreamer). Dirbu remdamasis tikėjimu, kad Tavyje (ir kiekviename) slypi įgimta gydymo išmintis, ir siūlau Tau savo paramą norint susisiekti ir stiprinti tą savo dalį.
Nėra tabu temų, apie kurias negalėtume pasikalbėti. Man artimiausi klausimai, su kuriais pats per gyvenimą esu vienaip ar kitaip susidūręs:
KAS AŠ ESU? Noras geriau pažinti savo poreikius ir gyventi sutinkamai su jais, asmenybės augimas ir branda, savasties ir identiteto klausimai, vidiniai konfliktai, prasmės ir dvasingumo paieškos, savęs priėmimas ir palaikymas.
KAIP MAN ATLAIKYTI? Emociniai iššūkiai: nerimas, beviltiškumas, vienišumo jausmas, stresas, perdegimas, sunkumai darbe/studijose, mažumos stresas (LGBTQIA+);
KAS AŠ ESU SANTYKYJE? Noras užmegzti ir išlaikyti autentiškesnius santykius su kitais – partneriu, šeima, draugais, kolegomis (sunkumai nustatant ribas, savarankiškai priimant sprendimus, tarpasmeniniai konfliktai);
KAS MAN KENKIA? Varginantys elgesio modeliai: vengimas, atidėliojimas, impulsyvumas, priklausomybės;
KAIP ATRASTI ŠVIESĄ TAMSOJE? Skausmingo laikotarpio išgyvenimai – netektis, skyrybos, liga, trauminė patirtis.
Dalykai, apie kuriuos su kitais nesigauna pasikalbėti.
Kur ir kada? Naudojuosi jaukia erdve Vilniaus centre, laiką derinu priklausomai nuo Tavo ir vietos užimtumo. Jeigu gyveni kitame mieste arba to pageidauji dėl kitų priežasčių, galime susitikti per nuotolį. Jei taip būtų patogiau, galiu atvykti ir į Tavo namus (Vilniuje). Tavo patogumui siūlau konsultacijas ir vakarais bei savaitgaliais.
Kaip? Tęstiniai terapiniai susitikimai trunka 50 minučių, kaina 50 Eur. Pirmasis (orientacinis) susitikimas paprastai trunka ilgiau (iki 1,5 valandos), jo metu aptariame būsimų susitikimų skaičių ir intensyvumą. Mano tikslas visuomet yra palydėti Tave kelyje šviesyn tiek, kiek yra būtina ir ne daugiau nei reikia.
Linas Juozulynas
Šviesyn
Emocinė parama ir terapija.
Susisiekime
Domina konsultacija?
eime@sviesyn.lt
© 2025. Visos teisės saugomos.