Aš esu Simona. Visi esame kūrėjai – nuolat formuojame savo kasdienybę mintimis, jausmais ir elgesiu, o visa tai sudaro mūsų unikalią realybę. Mano tikslas – suprasti, su kokia istorija žmogus ateina, kaip jis mato pasaulį ir kaip galiu jį įgalinti pilnavertiškesniam, šviesesniam gyvenimui. Vadovaujuosi požiūriu, kad svarbiausia teigiamiems pokyčiams reikalinga sąlyga yra terapinis ryšys tarp kliento ir terapeuto.

Psichologijos sritį atradau sulaukusi 30-ties, iki tol dirbau skaitmeninės rinkodaros ir reklamos srityje. Tačiau jau mokykloje jutau, kad mano karjeros ir gyvenimo kelias turi būti apie gylį ir prasmę. Asmeniškai susidūrusi su depresija ir nerimo sutrikimais ankstyvoje paauglystėje bei stebėjusi artimųjų kovas su gyvenimo sunkumais, pajutau stiprų norą prisidėti prie žmogiškosios kančios mažinimo. Nors iš pradžių pasirinkau rinkodaros studijas, nuolat domėjausi psichologijos ir neuromokslo tyrimais, kol galiausiai išdrįsau žengti tvirtą žingsnį šio tikslo link. Šiuo metu studijuoju paskutiniame psichologijos bakalauro kurse Vilniaus universitete, o artimiausiu metu planuoju siekti sveikatos psichologijos magistro bei podiplominių psichoterapijos studijų.

Didelė mano gyvenimo dalis yra susijusi su fiziniu aktyvumu. Sportas, judesys, sąmoningas kūnas – tai temos, kurios man ypač artimos. Per asmeninę patirtį atradau, kiek daug galima suprasti, priimti ir paleisti per kūną ir judesį. Dėl to įgijau Europoje pripažįstamą asmeninio trenerio kvalifikaciją ir neakivaizdžiai studijuoju fizinio aktyvumo specialistės programą Lietuvos sporto universitete. Vedu grupines fizinio aktyvumo treniruotes, praktikuoju Pilates, jogą bei kitas sąmoningo judesio praktikas, kurias ateityje planuoju integruoti į savo emocinės paramos konsultacijas.

Konsultavime man artima kognityvinės elgesio terapijos (KET) modeliu grįsta Priėmimo ir Įsipareigojimo terapija (Acceptance & Commitment Therapy, ACT) bei Funkcinė analitinė psichoterapija (Functional Analytic Psychotherapy, FAP). Taip pat gilinuosi į dr. Gabor Maté teorijas, ypač į jo sukurtą Užuojauta grįstą tyrinėjimą (Compassionate Inquiry), kuris padeda atpažinti nesąmoningus mechanizmus, valdančius mūsų gyvenimą, ir atrasti būdus jiems perprasti bei transformuoti.

Man artimos temos: nerimas, depresija, nuotaikų sutrikimai, kūno ir proto vientisumas, valgymo sutrikimai, vienišumas, motyvacija, gyvenimo prasmės paieškos, tarpusavio santykiai, trauminės patirtys, priklausomybės, netektis ir kt. Į konsultacijas priimu pilnamečius asmenis, nepriklausomai nuo jų lytinės orientacijos, tapatybės ar kitų individualių ypatybių.

Simona Skėrytė